Agresja jest zaraźliwa

Gniew, złość, agresją – są to uczucia które toważyszą każdemu z nas. Jeżeli jednak uczucia te toważyszą Ci zbyt często oznacza to że powinieneś nad nimi popracować. Strona zaprezentuje Ci sposoby na krótsze i bardzej efektywne złoszczenie się, dzięki czemu jakość Twojego życia ulegnie zdecydowanej poprawie.

Bezwzględną prawdą jest że uczuciem łatwo można się zarazić, obojetne czy są to uczucia pozytywne czy też negatywne. Można nawet zastosować mały test; uśmiechaj się do innych bądź radosny a takie uczucia na pewno zostaną odwzajemione. Podobnie sytuacja wygląda ze złością czy skwaszoną miną. Często słysze się jak ktoś mówi; „mam zły dzień i wszyscy jakoś krzywo na mnie patrzą”
Istnieje coś takiego jak nastrajanie i tak właśnie można wiele osób nastroić. Każdy z nas jest jednocześnie takim „nastrajaczem” jak i „strojonym” przez innych ludzi. Na pewno wielu z Was słyszało sytuację w swoim życiu która została opisana powyżej.
Wyobraźmy sobie małżeństwo które zaczyna się kłócić. Tak długo jak oboje będą atakować tak długo będą narastać złe emocje. Potrzeba jedynie powiedzieć: „Właściwie zachowałem się wobec Ciebie okropnie. Wcale mnie nie dziwi że się teraz gniewasz” Wtedy często druga osoba łagodnieje i oboje wchodza na drogę do zgody.
Jest to zasada podobna do ziewania lub uśmiechanioa się. Na czyjeś ziewanie często odpowiadamy ziewaniem itd.
Gdy ogarnia nas gniew warto postawić sobie pytanie:
1. Kto znajduje się obok nas(kogo zarazimy złym nastrojem)
2. Skąd możemy nastroić się pozytywnie

Żródło: Gniew Złość Agresja, Vera F.Birkenbihl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *